Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4 posty 0 komentarzy

Stocznia Gdańska "o zachodzie"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tyle sie o nią biliśmy... a jak teraz wygląda?!

 

Na dobry początek - początek nowej drogi.
Już nikomu nie są potrzebne gdańskie żurawie.

 

Ciekawe jakie centrum handlowe tu powstanie...?

 

I tutaj pracowało tysiące ludzi?!...Nie wierze.

 

Zrujnowane baraki dodają "klimatu".

 

Stocznia Gdańska w ciągu swojej działalności zbudowała ponad 1000 w pełni wyposażonych statków pełnomorskich, kontenerowców, statków pasażerskich i żaglowców.

Smutny obserwator umierającej stoczni...

 

W 1960 w Stoczni Gdańskiej było 10 pochylni. Zwodowano wówczas 32 kadłuby o łącznej nośności 207 200 ton, co plasowało ten zakład na 5 miejscu wśród stoczni na świecie.

 

Przecież drzwi służą do tego, by je zasypywać gruzem... prawda?

 

Od 1963 roku podstawową produkcję Stoczni Gdańskiej stanowiły statki rybackie przeznaczone do obsługi rybołówstwa pełnomorskiego oraz drobnicowce, oprócz nich produkowano także bardzo zaawansowane, nowatorskie w światowym okrętownictwie statki bazy rybackie, łączące w sobie cechy: przetwórni, chłodniowca, zbiornikowca i statku pasażerskiego.

 

 

 

Od 1970 roku Stocznia Gdańska rozpoczęła budowę statków przeznaczonych do transportu kontenerów. Początkowo były to zmodyfikowane drobnicowce (o nośności 12 000 ton), przekazywane dla armatorów z Brazylii, Kolumbii i Ekwadoru. 

 

"Kierunek zwiedzania".

 

Chyba ktoś dawno nie używał tych drzwi...

 

Wentylacja na 200%.

 

Ale jest i miejsce na relax ;).

 

...tylko gdzie to miejsce pracy?
Tyyyyyyle żądań...

 

A na koniec: STOCZNIOWE PAMIĄTKI.

 

 

 

Oraz nowopowstające Europejskie Centrum Solidarności.

zdjęcia: prywatne

info: //www.wikipedia.org

KOMENTARZE

 • Te zdjęcia nasi "styropianowcy"
  Wałęsa, Kaczyński, Tusk, Bielecki, Lewandowski & Co powinni powiesić sobie nad łóżkiem...
 • Żal serce ściska
  Co tu dużo mówić: masoneria !
 • @Jan Szczepanik 16:54:35
  To była zemsta komunistów i sjonitów, którzy na plecach naszych wdarli się do włądzy. Wywiad H. Krall i scenariusz podany przez Lewartowa w tym wyawiadzie niestety spełnia się. Nawet nie masz gdzie to powiedzieć w jaki sposób i kto zniszczył Takie fabryki jak Stocznia G. Ursus, Cegielski, Stocznia Sz. FSO, PZL Mielec, PHS i setki innych firm polskich.
  Gdy zostałem szefem Soli Ursusa to dług fabryki wynosił 12 bln zł oczywiscie dług papierowy, z czego to 4 bln zł to tzw. popiwek. Udało się zlikwidować 7 bln za rzadów o zgrozo Oleksego, reszta się nadal kociła.
  Jeszcze jeden hihot histori, Stocznie G i Ursus dobiła polityka PiS a Ursusa jeszcze PSL.
 • @Jan Szczepanik 16:54:35
  Oświadczenie

  W dniu 16 pażdziernika 2013 roku wysłuchałem w Radio Maryja audycji ,,Rozmowy Niedokończone”, pt; ,,sytuacja w polskim przemyśle na przykładzie Ursusa”. W audycji wzięli udział szef Solidarności Ursusa Andrzej Kierzkowski i Janusz Mierkowski.
  Niestety, ale kolejny raz dokonano manipulacji informacyjnej w sprawie upadku fabryki Ursusa. Manipulacji takiej prymitywnej, chaotycznej dokonuje szef Solidarności nieistniejącej fabryki Ursusa Kierzkowski oraz niestety prowadzący audycję Ojciec Janusz. (raczej z niewiedzy o losach fabryki traktorów) Audycja wykazała, że działacze Solidarności nie istniejącego Ursusa poruszają się w bardzo ,,gęstej mgle”. Działacze ci wykazali się wyjątkową swoją nieudolnością i bezradnością w oczywistych sprawach a mianowicie w obronie fabryki a więc miejsc pracy oraz polskiej myśli technicznej. Przypominam, że pierwszą prywatyzację Ursusa dokonał Rząd Jarosława Kaczyńskiego, za zgodą działaczy Solidarności Ursusa, zgadzając się na tzw. ,,pakt socjalny”. Pakt ten podpisali z bankrutującą firmą ,,turecką” o nazwie Uzel. Działacze ci podpisali ,,pakt”na salonach komunistki pani Henryki Bochniarz. Widocznie o tych swoich ,,sukcesach” zapomnieli powiedzieć o tym w audycji rozmów niedokończonych.
  Nadmieniam, że jak odchodząc z Ursusa w 2001 roku oraz rezygnując z szefa Solidarności Ursusa, fabryka pracowała z zyskiem, zatrudnionych było 2700 osób, produkcja była na poziomie 7000 tys. ciągników rocznie. Niestety, ale dramat fabryki zaczął się w 2004 roku po zwolnieniu z prezesa Ursusa pana Stanisława Bortkiewicza. Wtedy zaczęto rozkradać finanse Ursusa, które nasiliły się w latach 2005 – 2007.
  Jeśli chodzi o Solidarność Ursusa, to związek zostawiłem najlepszy i najbogatszy w kraju, w kasie związku było 400 tys. zł. gotówki, sześć sklepów, duży parking na 300 samochodów oraz budynek z sześcioma 100 metrowymi lokatami w centrum Ursusa. Wszystko na własność Solidarności Ursusa. Teraz tylko z tego żyją ci tzw. działacze Solidarności nieistniejącego Ursusa. Oświadczam, że fabryka Ursus była do uratowania, byłem gotowy poświęcić się dla Ursusa jeszcze raz, ale ci ,,moi" dawni koledzy grali fałszywi kartami i nie życzyli sobie bym wrócił do fabryki, lepiej wychodziło im kupczenie fabryką pod stołem. Rzeczywiście gdy odchodząc z Ursusa do sejmu, moim błędem było to, że wskazałem na szefa Solidarności Ursusa Kierzkowskiego, za to muszę przeprosić moich byłych członków związku.
  Niestety, ale audycja pomimo tak długiego czasu nie pokazała sedna problemu Ursusa, polskiego przemysłu oraz wprowadziła słuchaczy RM w taki chaos informacyjny, ponieważ osoby prezentujące dramat fabryki i ludzi nie byli szczerzy. Zamiast konkretów był bełkot medialny, słuchając takich wypowiedzi trzeba mieć dużo pogardy dla słuchaczy, ponieważ nie mówili prawdy o swojej roli w prywatyzacji Ursusa oraz kolejnych rządów, które niszczyły swoją własność.
  Pytam Ojca Tadeusza Rydzyka, dlaczego zginęła gdzieś prawda, która niosło Radio Maryja w latach 90 – tych, dlaczego potępia się jednych grabarzy Polski a drugich się chroni, dlaczego tak Radio Maryja upartyjniło się z jedną internacjonalistyczną partią. Dlaczego klucze do audycji RM dostaje diabeł??? Dlaczego tak jak kiedyś nie można mówić tam prawdy??? Dlaczego w sprawie fabryki Ursusa w której pracowałem 25 lat i byłem 10 lat szefem Solidarności, nie mogę się w RM wypowiedzieć??? Pragnę nadmienić, że w tej fabryce pracowało całe pokolenie mojej rodziny, począwszy od mojego dziadka, ojca, do moich braci. Modelarnie w Ursusie (która stoi do dziś) zaprojektował i wybudował mój dziadek. Ja oddałem całe serce dla tej fabryki, broniąc ją i w stanie wojennym i w latach 90 –tych oraz jak będąc posłem na Sejm R.P. wywalczyłem 23 mln zł dofinansowania dla Ursusa w 2004 roku, które to pieniądze zostały w większości rozkradzione.
  Zdaję sobie sprawę, że próbujecie mnie ,,zabić” medialnie, ,,zasuszyć”, tak by nazwisko Wrzodak nie istniało, tylko dlatego, że ja za dużo wiem o gigantycznych oszustach politycznych, których RM promuje, za wiedzą lub z nie wiedzy, ale niestety RM wpisuje się w sztuczny podział sceny politycznej w Polsce na MY i WY, raz komuno – liberałowie raz populiści – liberałowie. To tak jakby wożnica jechał wozem w parę koni, ale właścicielem tych parę koni nie jest wożnica tylko jeden i ten sam właściciel. Podobnie jest z POPIS-em.
  Każdy choć trochę przytomny Polak wie, że obecne partie w sejmie to jedna partia. Oni wszyscy mają ten sam cel w sprawie przyszłości Polski. Cel ten nazywa się ,,dokończenie ekonomicznych rozbiorów Polski”. Nie ważne kto z obecnych partii będzie rządził tak będzie jak dotychczas.
  Ojcowie Radia Maryja i TV Trwam, dziennikarze Naszego Dziennika CZAS NA PRAWDĘ.

  SZCZĘŚĆ Wam BOŻE.

  Zygmunt Wrzodak,
  Poseł na Sejm IV i V kadencji, czł. KK. NSZZ Solidarność, czł. Zarządu Regionu Mazowsze Solidarność, szef Solidarności Ursusa w latach 91-2001, założyciel katolicko – narodowej partii LPR
 • @Wrzodak Z. 17:14:17
  "To była zemsta komunistów i sjonitów...."
  - nie bądź pan śmieszny.
  Solidarność dala możliwości zniszczenia konkurencyjnych przemysłów
  dla zachodnich korporacji wiec to uczyniono. Jak to jest ze "komuniści" mając władze oraz pieniądze w swoich rekach doprowadzają do bankrupcji przemysł państwowy dający im góry złota i przechodzą na garnek żebraka przy korporacjach którym to oni przedtem stawiali warunki? Jak by ich nie określał, tamci ludzie nie byli głupi. To "gołodupcy" byli głupi a jedyną w
  wielu przypadkach własnością tych ludzi był rower przywiązywany łańcuchem do kaloryfera. Tak tez się kończy gdy tej świadomości ludzie chcą dojść do władzy i rządzić krajem.
 • @Stara Baba 17:36:17
  Dokładnie, zrobili to "styropianowcy" od Michnika z syjonistami. Łapka w łapkę.
 • Słynny zaklad upadał przez wiele lat
  Nie mieszajmy zdarzeń. Powyższe zdjęcia pokazują tereny, hale, pochylnię, ECS, "Świętą Bramę".... a nawet fragment gazowni na Wałowej. Tereny te (z wyjątkiem gazowni) zostały po upadku Stoczni Gdańskiej, sprzedane dawno temu przez syndyka w 1998r. Stoczni Gdynia oraz prywatnej spółce Synergia. Jakoś to wtedy niewielu przeszkadzało.

  Powstał podmiot całkowicie zależny był od Stoczni Gdynia, który następnie usamodzielnił się po nazwą Stocznia Gdańsk S.A. Podmiot ten został zlokalizowany na wyspie Ostrów, tzn. na części terenów należących od lat do stoczni i radził sobie zupełnie dobrze, budując w pełni wyposażone statki.

  W 2007r. stocznia została sprzedana Ukraińcom z Donbasu, inwestorowi spoza branży i właśnie od tego czasu rozpoczął się upadek zakładu, mimo że Ukraińcy obiecywali zrobić ze stoczni jedną z najlepszych stoczni w Europie. Sześć lat wystarczyło, żeby rozwalić bezkarnie dobrze prosperującą stocznię. Popełniono kardynalne błędy w zarządzaniu zakładem, a ich efekty widoczne są dzisiaj. Dzisiaj stocznia ponownie umiera, a stoczniowcy po raz kolejny są puszczani w skarpetkach.

  Pytam się, jak można było dopuścić do sprzedaży słynnego zakładu komuś, kto wcale nie istniał na rynku okrętowym, a dodatkowo okazał się marnym inwestorem. Pomijam już to, że ta stocznia do dzisiaj powinna zostać w polskich rękach
 • @Bogdan 18:04:34
  Ja znam SG z innych czasów. Jako student pracowałem w latach 80' w Technoservisie i stocznię poznałem dość dobrze.
  To niebo a ziemia.
 • @SpiritoLibero 18:14:18
  Pewnie, że to niebo i ziemia.
  Wtedy, kiedy tam pracowałeś, stocznia była lokomotywą napędową gospodarki Wybrzeża. Nie tylko zatrudniała, razem z firmami kooperującymi ok 16,tys. pracowników, ale dawała też pracę wielu innym zakładom zarówno na Wybrzeżu jak i w głębi kraju. Stoczni sprowadzała np. stal z hut, silniki okrętowe z poznańskiego Cegielskiego, automatykę z Elmoru, urządzenia kotwiczne, cumownicze, żurawie z toruńskiego Towimoru, meble ze Starogardu.......itd.. Mówiono, że jeden stoczniowiec dawał pracę sześciu innym osobom.
 • @Bogdan 18:31:44
  Dokładnie tak było...
  Żeby się swobodnie poruszać po terenie trzeba było mieć rower albo korzystać z "tramwaju".
  A teraz mendy nawet żurawie sprzedali, zeby całkowicie zatrzeć ślady. Jak będzie wygladała panorama Gdańska z Góry Gradowej ?
  Tylko pod mur...
 • @Wrzodak Z. 17:27:09
  Coś strasznego. Wydawało się, że Rydzyk jest patriotą. Przejrzałem go podczas tworzenia AWS-u przez Krzaklewskiego, że nie kieruje się etyką, a arytmetyką.
  Nawiązując do zniszczenia Polski podzielę się pewnym wspomnieniem. W pierwszy dzień stanu Wojennego byłem w Warszawie. Chodziłem po Śródmieściu. Zauważyłem na murach wypisane, powtarzające się hasło: $olidarność. Litera $ była dolarowa, a zamiast flagi polskiej, była izraelska z gwiazdą Dawida. Po kilku miesiącach ukazał się tygodnik "Rzeczywistość", a w nim rysunek przedstawiający lokaja podającego Polskę na tacy, który wołał: Sprzedam Polskę tanio, tanio, tanio...
  Tygodnik 'Rzeczywistość' był organem Ugrupowania Patriotycznego Grunwald którego szefem był śp. Bohdan Poręba.
  Dziś widzimy, że już wtedy niektórzy wiedzieli co się święci. A ludzie wówczas nie zorientowani, tak jak ja, przyczepialiśmy sobie w klapy znaczki z szyderczym napisem: Albin Siwak Super Star. Siwak też należał do Grunwaldu i wiedział od Ruskich co się kryje pod ruchem "Solidarność".
 • @Jan Szczepanik 19:19:17
  "... A ludzie wówczas nie zorientowani, tak jak ja,"

  Jeszcze teraz pełno takich, którzy uważają Grunwald i śp. B.Porębę za "antysemitów" i zdrajców.
  Niech się ujawniają...
 • @Jan Szczepanik 19:19:17
  To widać że do Solidarności nie należałeś podczas tworzenia AWS-u przez Krzaklewskiego, że nie kieruje się etyką, a arytmetyką. To po rozlanym mleku piszesz. Szkoda że wcześniej nie byłeś taki mądry.
 • A to moje informacje od stow. ARKA
  Ze strony
  http://umtsno.blogspot.de/p/stowarzyszenie-arka-poparo-protest.html
  Stowarzyszenie ARKA poparło protest
  Stowarzyszenie Akcjonariuszy i Obrońców Stoczni Gdańskiej "ARKA"
  Stocznia Gdańska SA musi wrócić do właścicieli!
  ---------------------------------------------------------
  Za nielegalną upadłością i sprzedażą Stoczni Gdańskiej stoją oficerowie z Wojskowych Służb Informacyjnych i Służby Bezpieczeństwa !
  ---------------------------------------------------------
  patrz też Ukryty raport NIK: Rząd Tuska doprowadził stocznie do upadku. "Przedstawia ogromną liczbę nieprawidłowości" (20.11.2011)
  Protest Arka z załącznikiem, plik oryginalny, .pdf, 1,13 MB
 • @adevo 23:21:35
  A to wstawiłem, chyba pasuje.

  http://idb.neon24.pl/post/105531,w-zwiazku-z-fotoreportazem-stocznia-gdanska
 • -------------------
  http://wiernipolsce.wordpress.com/krajobraz-polski/#comment-46036

OSTATNIE POSTY

więcej